Gönderiler Yükleniyor Sabret.

Bir yılı daha geride bırakırken 2017′ nin en çok okunan kitapları da belli oldu. Kitap Yurdu, Idefix ve D&R kitap sitelerinin hazırladığı listelerden derlenen 2017 yılının en çok satan kitapları şöyle:

10Kürk Mantolu Madonna / Sabahattin Ali

“Bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince, insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım.”

9Simyacı / Paulo Coelho

“Kim olursan ol, ne yaparsan yap, bütün yüreğinle gerçekten bir şey istediğin zaman, Evrenin Ruhu’nda bu istek oluşur. Bu senin yeryüzündeki özel görevindir.”

8Bir Çöküşün Öyküsü / Stefan Zweig

” .. o da birçok kadın gibi diğer insanların davranışlarından etkilenen biriydi:peşinde koşulduğunda güzelleşen , akıllı insanların yanında ince espriler yapan, iltifat edildiği zaman gururu okşanan, sevildiği zaman seven bir kadındı.”

7Aeden / Akilah Azra Kohen

”Babam derdi ki, bu kadar iyi olma. Sen bu kadar iyisin diye evrenin bir yerinde birileri o kadar kötü olmak zorunda kalıyor. Evrenin tek sorunu denge.”

6Ay Işığı Sokağı / Stefan Zweig

“Artık ne kenti, ne sokağı hissediyordum, ne sokağın adını ne de kendi adımı; burada yabancı olduğumu, tanımadığım bir yerde her şeyden müthiş bir şekilde arınmış olarak durduğumu duyumsuyordum yalnızca.”

5Huzursuzluk / Zülfü Livaneli

“..zaten hayatta normal olan huzursuzluk durumudur, huzur ise çok ender yakalanan geçici anlardır olsa olsa.” 

4Olağan Üstü Bir Gece / Stefan Zweig

”Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur artık. Ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar.”

3Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu / Stefan Zweig

”Sen, beni asla, asla tanımayan, bir su birikintisinin yanından geçercesine yanımdan geçip giden, bir taşa basarcasına üstüme basan, hep, ama hep yoluna devam eden ve beni sonsuz bir bekleyiş içerisinde bırakan sen, kimsin ki benim için?”

2Hayvanlardan Tanrılara Sapiens İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi / Yuval Noah Harari

 

“Bir tarafta nehirlerin, aslanların ve ağaçların nesnel gerçekliği; öte yanda tanrıların, milletlerin ve şirketlerin hayali gerçekliği. Zaman geçtikçe hayali gerçeklik daha da güçlendi; öyle ki bugün nehirlerin, aslanların ve ağaçların yaşamı hayali varlıklar olan tanrılar, milletler ve şirketlerin insafına kalmış durumdadır.”

1Elia ile Yolculuk / Zülfü Livaneli

“Sakın ola hiçbir şey için üzülme ama bol bol kız, öfkelen, dövüş, savaş, küfret ama üzülme. İnsanı üzüntü çürütür.”

Mariapuder

Yazar henüz profiline bilgilerini girmemiş. Ama merak etmeyin kendisini uyaracağız.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.